MAĞDUR AİLENİN YARALARI SARILIYOR

Odunpazarı ilçesi Aşağı Çağlan mahallesinde çıkan yangında evini, ağılını ve küçükbaş hayvanlarını kaybeden ailenin yaralarını sarmak için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

 

Odunpazarı ilçesi Aşağı Çağlan mahallesinde çıkan yangında evini, ağılını ve 63 küçükbaş hayvanını kaybeden anne ve kızının yaşadığı mağduriyet gideriliyor.

Anne ve kızını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, aileye gereken tüm desteğin verileceğini ifade etmişlerdi.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yangın enkazının kaldırılması ve temizlik çalışmaları sonrası ağıl yapımına başladı. Ekipler çalışmalarını sürdürürken ağılın tamamlanmasının ardından aileye, Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 koyun ve 1 koç olmak üzere küçükbaş hayvan ile yem desteği de verilecek.

Ekipler kısa sürede çalışmayı tamamlayarak geçimini hayvancılıkla sağlayan ailenin tekrar gündelik yaşamlarına dönmelerini de sağlayacaklar.


TÜM HABERLER