BELEDİYE ŞİRKETLERİ

BELKENT
Belde Kent Hizmetleri İnşaat Turizm Taşımacılık Ticari İşletmecilik, İletişim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İştigal Konusu: Her türlü alt ve üst yapı inşaat işleri, turizm hizmetleri, taşımacılık hizmetleri, kent hizmetleri, ticari işletmecilik, iletişim hizmetleri.

ESKET
Eskişehir Sanat Özel Eğitim Kültür Spor Özel Sağlık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti.
İştigal Konusu: Sanat, Özel Eğitim, Kültür, Spor, Özel Sağlık, Tanıtım, Reklam, Halkla İlişkiler, Kent Bilgi Bankası, Bilgi Sistemleri, Güvenlik sistemleri, Program Yazılımları, Bilgisayar Donanımları ve know-how dallarında faaliyetler.

ESPARK
Eskişehir Park Bahçe Peyzaj Temizlik Anonim Şirketi
İştigal Konusu: Park, bahçe, sera, fidanlık, sulama sistemleri, projeleri oluşturmak, peyzaj ve mimari hizmetleri, her türlü tohum, fide, ağaç, bitki, çiçek üretmek, ticaretini yapmak.

ESTRAM
ESTRAM Hafif Raylı Sistemler Ulaşım San. ve Tic. A.Ş.
İştigal Konusu: Tramvay ile Eskişehir kentsel ulaşım ve toplu taşıma yapmak.

HALK EKMEK
Eskişehir Halk Ekmek San. ve Tic. A.Ş.
İştigal Konusu: Fırın işletmek, un ve undan mamul gıda maddelerinin her türlü üretimi, alımı ve satımını toptan ve perakende yapmak.

İMAR İNŞAAT
İmar İnşaat Ticaret A.Ş.
İştigal Konusu: Her türlü alt ve üst yapı inşaat işleri, toplu konut taahhüt ve müşavirlik hizmetleri.

KENT HİZMETLERİ
Eskişehir Kent Hizmetleri Üretim Yapım Bakım Onarım Dağıtım Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
İştigal Konusu: Şehir ve Belediyelerle ilgili her türlü plan proje etüd araştırma, kontrol, her türlü alt yapı ve üst yapı inşaat, toplu taşıma, temizlik ve peyzaj işleri kent halkı ve belediyecilik yararına her türlü üretim dağıtım pazarlama dallarında faaliyet göstermek, bunlar için gerekli alt yapı tesislerini kurmak, işletmek.

KENTAŞ
Eskişehir Kent içi Toplu Taşıma Nakliye Makine ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
İştigal Konusu: Kent içi toplu taşımacılık, toplu taşımacılık alt yapı tesisleri kurmak, akaryakıt ve petrol ürünleri ticareti, araç bakım istasyonları, açık ve kapalı otopark yapımı ve işletmeciliği, her türlü alt yapı inşaat işleri.